Opruzeniny - noční můra miminek i maminek

Přidal Lucie 19.04.2015 1 Komentář(e) Krása - Zdraví,

Co je opruzenina

 

Opruzenina, někdy také nazývaná intertrigo je porušení struktury kůže v důsledku současného působení vlhka, tepla, potu, moče, stolice, ale také pleny, ať již látkové nebo plenky na jedno použití. Většinou k opruzení dochází, pokud je dítě přebalováno po dlouhé době, ale i vyjímkou nejsou ani miminka pečlivých maminek. 

 

krem-dermokil-na-vyrazky-a-opruzeniny

Jak poznáte opruzeninu

Opruzenina je různě rozsáhlé zarudnutí kůže, které se objevuje nejčastěji v okolí genitálu a na zadečku, ale může se objevit i v záhybech kůže na pažích, či stehnech. Kůže někdy mokvá a mohou se objevit prasklinky, což je pro miminko velmi nepříjemné a postižená kůže ho bolí.

 

Jak opruzeniny léčit

 

Miminko je třeba častěji přebalovat, někdy ho ponechat i delší dobu volně bez plínek. K léčbě opruzenin je vhodný Dětský krém Dermokil vyvinutý speciálně na vyrážky a opruzeniny. Krém obsahuje bylinné esence a vitamíny, které eliminují vyrážky. Dále je na léčbu opruzenin vhodný arganový olej. Také se doporučuje častěji prohlížet záhyby kůže a odstraňovat kožní maz, který se rychle rozkláda a dráždí kůži. Při přebalování používejte spíše jednorázové plenky.

1 Komentář(e)

Angela:
03.05.2015, 13:25:46
Odpovědět

Opruzeniny trápí malého v jednom kuse, vyzkoušeli jsme již skoro všechno. Osvědčil se nám arganový olej ale tento krém určitě také vyzkouším.

Dermokil:
03.05.2015, 13:26:24

Dobrý den Angelo, děkujeme za Váš komentář. Budeme rádi když nám po vyzkoušení dáte vědět, jak jste s krémem Vy a Vaše miminko spokojeni :) Hezký den

Zanechat komentář